Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Spotkanie 29 lutego 2012. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Spotkanie 29 lutego 2012. Pokaż wszystkie posty

środa, 29 lutego 2012

Spotkanie 29 lutego 2012

Dyskusja na temat testu Gordona i zajęcia relaksacyjne dla Dzieci z udziałem Rodziców.

Każda Mama, która chciała, miała okazję wypowiedzieć się na tematy kompetencji wychowawczych. Dziś w Klubie Mam odbyła się druga część dyskusji na temat testu "Mądrzy rodzice" według Thomasa Gordona na podstawie książki "Wychowanie bez porażek".
Niniejsza książka to światowy bestseller. Dr Thomas GORDON proponuje w niej bowiem nową, skuteczną metodę pedagogiczną rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami, a dziećmi. 
Autor, krytykując dotychczasowe modele rozwiązywania konfliktów (oparte na błędnym schemacie „zwycięzca – pokonany"), proponuje stosowanie metody bez pokonanych. Dąży do wprowadzenia takich zasad komunikacji, które w sytuacji konfliktowej pozwolą znaleźć rozwiązanie kompromisowe, zadowalające obie strony. 
Wielką zaletą pracy Thomasa Gordona, obok jasnego wykładu i prostego języka, jest pokazanie, jak praktycznie posługiwać się metodą bez pokonanych. Choć odnosi się ona przede wszystkim do stosunków między rodzicami a dziećmi, może być wykorzystywana także w innych międzyludzkich sytuacjach konfliktowych.
POLECAM książkę!
Opis książki pochodzi ze strony:
http://www.malzenska.pl/produkt/pokaz/682/wychowanie_bez_porazek___thomas_gordon.html


W drugiej części spotkania miałyśmy chwilę wytchnienia pod postacią relaksacji "Na podusi", przy muzyce, z efektami specjalnymi jakimi były: bańki mydlane, niebo z gwiazdami i zapach lasu. Po ciężkim dniu miło było zrelaksować się zarówno Dzieciom jak i Mamom.
Powitaliśmy także dziś w Klubie najmniejszą członkinię
Klubu Mam "Bliżej Dziecka" DARIĘ






Kilka zdjęć ze spotkania: