Niezmiernie miło mi powiadomić, że nasz Klub Mam "Bliżej Dziecka" z Trzebini, działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej
zgłoszony do VII edycji akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom”
otrzymał zaszczytny tytuł "Miejsca Przyjaznego Maluchom".
Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w niedzielę 28 października 2012 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, w Krakowie połączone z imprezą dla rodziców i dzieci.
Klocki z Robotowem, ekozabawki, warsztaty origami z Mangghą i teatralne z Hothaus, do tego szaleństwa na trampolinie, równoważni, deskorolkach i torach przeszkód przygotowane przez centrum MUDI.
Te wszystkie atrakcje towarzyszyły na uroczystym finale akcji.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12756610,Miejsce_przyjazne_maluchom__Dzieciaki_i_rodzice_dopisali.html
http://www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=4511
To już siódma edycja akcji Miejsce Przyjazne Maluchom. Lista miejsc z roku na rok się powiększa. Aktualnie wynosi 130. Nowością tegorocznej akcji są miejsca spoza Krakowa. Dzięki portalowi Wrota Małopolski mogliśmy przyjrzeć się miejscom przyjaznym m.in.:
z Bochni, Brzeska, Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Gorlic, Chrzanowa i Trzebini.
Z myślą o najmłodszych w programie finału akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom” znalazły się atrakcyjne warsztaty dla dzieci i rodziców. Robotowo przygotowało zajęcia „Kreatywne Duplo” , które były połączeniem zabaw konstrukcyjnych z ruchowymi oraz rytmiczno-muzycznymi. Ciekawą propozycją skierowaną także do rodziców było tworzenie zabawek z recyklingu. Warsztaty poprowadziły Dorota Kawecka i Natalia Nowak. Stopień trudności realizacji zabawek był dostosowany do wieku dziecka. Maluchy samodzielnie tworzyły różne zabawki ze zwykłych przedmiotów.
Charakterystyczną cechą dzieciństwa jest niezaspokojona chęć poznawania świata, a zwłaszcza innych kultur. Z tego względu na finale akcji nie mogło zabraknąć warsztatów organizowanych przez Muzeum Manggha. Dzieci miały okazję zrobić japońskie karteczki, przymierzyć kimono czy nauczyć się sztuki origami. Ponadto najmłodsi razem z rodzicami mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych twórczego rozwoju TEATRU HOTHAUS. Ich celem jest pokazanie, jak emocje i wyobraźnia maluchów mają możliwości twórcze i mogą zostać przez nie wykorzystane. Pracowali ze swoim ciałem, głosem i wszystkimi zmysłami.
Dla dzieci, których interesuje sztuka rękodzieła przygotowano warsztaty z filcowania. Każdy z uczestników przygotował własną kulkę z wełny czesankowej przy użyciu wody i mydła, z której mógł stworzyć unikalną ozdobę – pierścionek, bransoletkę, naszyjnik itd. Zabawa miała na celu rozwinięcie zdolności motorycznych i wyobraźni. Inną propozycją dla zainteresowanych sztuką były zajęcia plastyczne techniką dotpics, które mają rozwinąć postrzeganie przestrzenne u dzieci i dorosłych. Poprowadziła je blogerka, Justyna Pater.
Organizatorzy nie zapomnieli o rozwoju fizycznym maluchów. Zabawy ruchowe – trampolina, równoważnie, deskorolki, tory przeszkód przygotowało Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MUDI.
Wykorzystano fragmenty ze strony:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz